Treningi na siłowni

S i  ł o w n i a  +

 

Od marca 2017 roku co najmniej trzy razy w tygodniu odbywają się moje treningi na siłowni. Chodzę do siłowni Calypso, najczęściej do Centrum Handlowego Kaskada, ale zdarza się niekiedy, że wybiorę siłownię w centrum handlowym Galaxy gdzie również znajduje się siłownia Calypso, która pomimo swoich drobnych niedogodności, jak np. nieco mniejsza przestrzeń do treningu, niezbyt komfortowy dla użytkowników rozkład szafek i ławek w szatni (poczucie że wszystko jest takie stłoczone) , mała sauna, ma jednak jeden plus. Znajduję się nie daleko przystanku przy którym wysiadam jadąc z domu. Do siłowni Calypso w kaskadzie muszę jeszcze kawałek podejść od przystanku. 

     Cztery pierwsze treningi w miesiącu zazwyczaj wykonuję z Wojtkiem Wenke. Jest on moim trenerem personalnym. W mojej            ocenie treningi  te są dużo bardziej efektywne, w porównaniu z treningami które wykonuje później sam.  Decyduje o tym kilka       kilka znaczących czynników,  po pierwsze treningi te zawsze trwają ok. 50 minut, tworzone są w oparciu o profesjonalną                 wiedzę i doświadczenie trenerskie i odpowiedni ciężar który musi z treningu na trening rosnąć. Treningi które wykonuję                 potem bez udziału trenera, różnią się zazwyczaj tym, że trwają krócej bądź dłużej ( bo krótsza, bądź dłuższa jest przerwa               między seriami- brak konsekwencji w działaniu), niezbyt dokładne odzwierciedlenie i porządek wykonywanych ćwiczeń,                    zazwyczaj do ćwiczeń dobieram, ale to już chyba z lenistwa, nieco mniejszy ciężar, niż ten który został pierwotnie narzucony.  
      i to właśnie wszystko ma znaczenie dla budowania masy ciała.   

Ćwiczenia wykonywane na siłowni różnią się od tych, które we własnym zakresie możemy wykonywać na świeżym powietrzu.  Osobiście uważam, że ich przygotowanie jest nieco prostsze i wymaga mniej czasu. Podczas planowania aktywności fizycznej (ćwiczeń siłowych) na powietrzu, musimy wykazać się większą kreatywnością, a dobór sensownych, urozmaiconych ćwiczeń jest nie lada problemem w sytuacji gdyi nie mamy wiedzy takiej jak trener personalny, bądź nigdy nie korzystaliśmy z jego pomocy przy  treningach. Na siłowni dodatkowo mamy do dyspozycji profesjonalny sprzęt treningowy, ciężary, maszyny. Wszystko to, co potrzebne do wykonania podstawowych ćwiczeń (na różne parte mięśni) i nie musimy się głowić specjalnie nad tym: dobra i co teraz? 

 

Wspólny trening

Naukowo dowiedziony został fakt, że ćwiczenia wykonywane w większym gronie osób (chociaż dwie osoby) są znacznie bardziej efektywne. Od 2017 r. na siłowni trenuję zazwyczaj sam bądź z trenerem. Jak dotąd nie udało mi się przekonać żadnego z moich znajomych do zakupu długoterminowego karnetu i wspólne chodzenie na siłownię, nad czym niestety ubolewam. Jeśli jednak ktoś zainspirowanym stroną, na której się teraz znajduje (nie zależnie od tego czy kobieta czy mężczyzna), będzie chciał dołączyć do mnie i razem ze mną trenować na siłowni, będzie mi niezmiernie milo. Oczekuję na kontakt pod adresem e-mial: piotr.klosiewski@gmail.com. 

treningi na siłowni

Począwszy od sierpnia 2020, na stronie tej zamieszać będę ćwiczenia treningowe wykonywane przeze mnie na siłowni, wzbogacone o treści audio-wizualne, mam nadzieję że skusi cię to do uczestniczenia razem ze mną w opracowanych profesjonalnych treningach siłowych. Zachęcam również do odwiedzi bloga, gdzie umieszczam artykuły odnośnie sauny i siłowni.