wyprawa rowerowa

wyprawa rowerowa

wyprawa rowerem wzdłuż Bałtyku

26 sierpnia 2020 r. Ja i mój chrześniak Hubert planujemy wyprawę rowerem wzdłuż Bałtyku, ( wyprawa rowerem, trasa R10 z Kołobrzegu do Świnoujścia). Oczekuję pięknej słonecznej pogody, sprzyjającej tego rodzaju wycieczkom. Wyprawa rowerowa potrwa cały dzień. Na mojej stronie internetowej zamieszczę zdjęcia i filmy relacjonujące jej przebieg. Nie jest jeszcze za późno, gdyby ktoś z moich znajomych chciał do nas dołączyć, zapraszam do kontaktu. Z Kołobrzegu do Świnoujścia jest ok 110 km (jak podaje źródło mapy google). Rowerem jest to zatem ok. 7 godzinna przeprawa. Jeżeli zatem ze Szczecina wyjedziemy pociągiem o godz. 8:50, w Kołobrzegu będziemy o godz. 11.15.

Trasa R10 z Kołobrzegu do Świnoujścia

Około godziny 15.00 jak wszystko pójdzie sprawnie i bez przygód zajedziemy do Pobierowa na obiad. Mój kuzyn ma tam restauracje i z całą pewnością dostaniemy coś do jedzenia. Postrój w Pobierowie zajmie nam pewnie z 1 godzinę. O 16:00 wyruszymy w dalszą podróż. Tym razem czeka nas 3,5 godzinna przeprawa.

Wyprawa rowerem

Około 20 planujemy zadokować do Świnoujścia i stamtąd przetransportować się pociągiem do Szczecina. Całodniową wycieczkę zakończymy zatem koło godziny 22.00 🙂

moje porady dla spragnionych przygód

Każdy kto szykuję się na tego rodzaju wycieczkę, powinien być odpowiednio do niej przygotowany. Przede wszystkim nie możemy porywać się na to, jeśli kondycyjnie jesteśmy słabi. Należałoby na początek, miesiąc bądź dwa miesiące wcześniej nabrać troszkę formy, rozpocząć od ćwiczeń wytrzymałościowych na siłowni bądź od robienia drobnych a z czasem coraz większych wycieczek rowerowych. Osobiście nigdy nie pisałbym się na taką wycieczkę z człowiekiem, który jest nie przygotowany na wyprawa rowerem. Mam świadomość tego, że swym marudzeniem osoba taka może popsuć wszystkie uroki wyprawy. W pierwotnym zamyśle było, aby wycieczka taka była nieco dłuższa, ale ostatecznie skróciłem ją do jednego dnia. Powodem są przede wszystkim wysokie ceny noclegów i zbyt mało czasu na znalezienie czegoś intratnego.

rowerem  wzdłuż bałtyku

Dodaj komentarz