Ruska bania w Szczecinie

Ruska bania w Szczecinie

Od zawsze lubiłem sauny. Wizyta w takim miejscu i “kąpiel” w ciepłym powietrzu, a następnie schładzanie ciała zimną wodą, jest zbawienne dla mojego zdrowia i wiecznie spiętych mięśni. W dobie koronawirusa, jedna z moich ulubionych, najtańszych saun w mieście została zamknięta na głucho i nie wiadomo kiedy ponownie zostanie otwarta. Zmuszony zostałem do poszukiwania innych sauna w szczecinie. Wpisałem odpowiednie hasło w google i dowiedziałem się o nowej saunie w Szczecinie. Sauna na głębokim, która nosi nazwę Ruska bania. Nie bywałym zaskoczeniem było dla mnie to, że w saunie tej pracuje sauna mistrz.

sauna na głębokim

Wybrałem się tam pod koniec czerwca. Było to pamiętam pochmurne niedzielne, popołudnie. Początkowo nie wiedziałem, że trzeba się umawiać na sesje saunowania, chciałem wybrać się w piątek, ale coś mnie tchnęło i w ostatniej chwili napisałem do nich na facebook’u. Pani z recepcji zarezerwowała mi wówczas wizytę na niedzielę na 17, twierdząc że inne terminy są już pozajmowane. Dobrze wiedzieć.

Nie znałem dokładnej lokalizacji sauny. Wiedziałem jedynie, że znajduje się niedaleko jeziora głębokiego. Dotarłem tam przy pomocy komórki z gps-em. Sama przeprawa prze miasto zajęła mi ok.30 min (dojazd z Niebuszewa). Okazało się, że muszę wejść na teren plaży, bo to właśnie tam znajduję się ta drewniana chata z sauną.

Była to jednopiętrowa drewniana chatka ze spadzistym dachem. Na dole znajdowała się recepcja i mała sauna podgrzewana ogniem z pieca. Na górnym poziomie ulokowana była szatnia. Na godzinę 17.00 przyszło tego dnia niewiele osób. Do sauny wchodziło się w samym ręczniku, bez tekstyliów. Po zakończonej sesji saunowania można było wziąć zimny prysznic bądź w kąpielówkach udać się do pobliskiego jeziora i zażyć orzeźwiającej kąpieli.

W trakcie każdej z sesji w saunie pojawiała się pani Ania (sauna mistrz). Wlewała olejki zapachowe na piec i wachlarzem wachlowała gorące powietrze na saunowiczów. Przy każdej “kąpieli” Pani Ania dodawała inny olejek zapachowy.

Ruska Bania to odprężenie dla ciała i umysłu.

sauna

Dodaj komentarz